Ulaşım
SES ZOLASYONU FYATLARI

Ses İzolasyonu Firmasıwhatsapp telefon0544 523 26 25 ses yalıtımı telefon0216 693 15 25

Raylı Sistemler

Avrupa'nın bir numaralı sünger üreticisi RECTICEL’in Türkiye ve Orta Doğu bölgelerinden sorumlu olan dönüştürücü fabrikası TEKNOFOAM, ses, ısı ve titreşim yalıtımı konusunda, iş makinaları, traktörler ve raylı sistemlerde uluslararası standartlarda uzun yıllardır kaliteli hizmet sunmaktadır.

Raylı Sistemlerde Ses İzolasyon Malzemesi Raylı Sistemlerde Ses Yalıtımı

Raylı Sistemlerde Ses İzolasyonu Tren Ses	İzolasyonu

Ağır Makineler

Avrupa'nın bir numaralı sünger üreticisi AKSA AKUSTİK'in Türkiye ve Orta Doğu bölgelerinden sorumlu olan dönüştürücü fabrikası TEKNOFOAM; ses, ısı ve titreşim yalıtımı konusunda, iş makinaları, traktörler ve raylı sistemlerde uluslararası standartlarda uzun yıllardır kaliteli hizmet sunmaktadır.

Ağır Makinelerde Ses İzolasyonuAğır Makinelerde Ses Yalıtımı

TEKNOFOAM, sahip olduğu geniş PU sünger alternatifleriyle, gerek sızdırmazlık gerekse ses kontrolü konusunda çözüm sunarken, ürün gamında bulunan; titreşim engelleyici silikon, Butil, Bitumen, epdm, Pvc bariyer, sünger+bariyer kombinasyonları, ısıya ve vibrasyona dayanıklı silikon rulo ve plakalar, farklı keçe alternatifleri sayesinde, sektörün her ihtiyacını karşılayabilmektedir.

Ağır Makine Ses İzolasyon MalzemesiAğır Makine Ses Yalıtım Malzemesi

Savunma Sanayi

Geçmişi 1700'lü yıllara dayanan dünya devi RECTICEL'in ısı, ses ve titreşim kontrolünde global pazarda edindiği bilgi birikimi ile kendi tecrübesini birleştiren TEKNOFOAM; askeri alanda Türkiye ve Orta Doğu'da yalıtım konusunda önemli projelerde yer almıştır. TEKNOFOAM; bünyesindeki sayısız başarılı projelere imza atmış proje departmanı ve RECTICEL'in Belçika'da bulunan 4000 m² kapalı alanda 120 mühendis ile çalıştığı Ar-Ge Merkezi (International Development Center) sayesinde, yıllardır savunma sanayiinde müşterileriyle çözüm ortaklığı prensibi ile çalışmaktadır.

Savunma Sanayi Savunma Sanayi İzolasyonu

Savunma Sanayi Sektörü Savunma Sanayi İzolasyon Çalışmaları

Marine

%100 Global Sünger Üreticisi RECTICEL'e ait olan TEKNOFOAM; denizcilik sektöründe ses ve titreşim engelleyici özel çözümleri ve hava koşullarına dayanıklı özel süngerleri ile lüks yatlardan gemilere kadar geniş bir yelpazede hizmet vermektedir.

Marine Ses İzolasyonuTekno Ses İzolasyonu

TEKNOFOAM'un Türkiye'deki lisanslı kullanıcısı olduğu Basotect ve yanmazlık özelliği uluslararası standartlarda test edilmiş, gürültü engelleme performansı yüksek olarak üretilen akustik süngeri Firend, motor bölgesine ya da gürültü problemi yaşanan her noktaya uygulanarak, ihtiyaçlara mükemmel cevap vermektedir.

Marine Ses İzolasyon MalzemesiTekne Ses İzolasyon Malzemesi

Basotect ve Firend, değişik profil desenlerde ve alüminyum ya da farklı tekstil kaplamaları ile üretilebildiği gibi, üretim esnasında 0,5 mm kurşun plakalar ya da Epdm, PVC gibi ağır bariyerler ile birleştirilerek, ihtiyaca uygun kompozit çözümler sunabilmektedir.

RECTICEL'in özellikle denizcilik sektörü için geliştirdiği Pu ürünü “Dryfeel”, hava şartlarına açık yerlerde koltuk, minder süngeri olarak kullanılmaktadır. %100 açık hücreli yapısı ile maksimum su ve hava sirkülasyonu sağlayan Dryfeel, suyu tutmadığı için, ıslandığı takdirde normalden çok daha kısa sürede kuruyarak size rahat bir ortam sağlamaktadır.

Otomotiv

Ulaştırma sektörü için özel otomotiv akustik yalıtım ürünleri off-road araçları, deniz, askeri ve havacılık, otomobil, kamyon, otobüs için tasarlanmıştır. Farklı araç gürültü azaltma malzemeleri gibi emme, iletim, yansıma ve titreşim sönümleme gibi belirli hedeflere ulaşmak için var.

Otomotiv Ses İzolasyonuOtomotiv Ses Yalıtımı

Otomotiv yalıtım ağırlıklı yolcu için akustik konfor geliştirilmesi üzerine odaklanmıştır. Otomatik yalıtımı ile gerçekleştirilmektedir gürültü seviyelerinin azaltılması yolcu bölmesini izole ederek otomotiv yalıtım köpük ve (örneğin, gıcırdıyor ve tehdidi) artık gürültü emerek.

Ses emme ses dalgalarının enerjisini ortadan kaldırmak için bir malzeme özelliğidir. 

Ses emme performansı esas olarak malzemenin kalınlığı, yoğunluk ve hava geçirgenliği etkilenir. 

Araba Ses İzolasyonuAraba Ses Yalıtımı

Akustik malzemeler tipik olarak a kabin, empedans tüpü ve çınlama oda ölçümleri ile karakterize edilir .

Araba yalıtım köpüğü (headliner olarak kullanılan örneğin) arabada akustik konfor ya da (... şeritleri mühürleme, motorlu davlumbaz kapakları, contalar) artık gürültü emici önemli katkıda bulunur.

Otomotiv Ses İzolasyon MalzemesiOtomobil Ses İzolasyon Malzemesi

Diğer Makaleler...

  1. Ticari Araçlar

ANASAYFA

Ses Yalıtım Alanları

Akustik Uygulamalar

Akustik Sünger

Akustik Panel Kaplama

Ses Yalıtım Malzemeleri

Gürültü Nedir ?

Hakkımızda

iletisim

Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ?

SES İZOLASYON MALZEMELERİ

Yanmaz Yumurta Sünger

Yanmaz Labirent Sünger

Bariyerli Akustik Sünger

Bariyerli Bondex Süngerpan

Beyaz Basotect Melamin Sünger

Aks Titreşim Tavan Takozu

Aks Titreşim Tavan Takozu

Aks askı takozları uzun ömürlü, dayanıklı malzemelerden üretilmiş bir ses izolasyon malzemesidir. Aks titreşim askı takozu tavanda yapılacak olan ses izolasyonu uygulamasında kullanarak sesleri yumuşatabilir, ses enerjisini ısı enerjisine dönüştürebilirsiniz.Devamı...

Aks Duvar Titreşim Takozu

Aks Duvar Titreşim Takozu

Aks titreşim duvar takozları darbe yumuşatıcı, ses emici olarak duvarlarda kullanabilir. Ses izolasyonu yapılmamış duvarlar sesleri geçirir ve bu durumda insanlar çoğunlukla rahatsız olmaktadır. Hatta sesler yüksek olduğunda insanlar üzerinde psikolojik olarak ruhsal sorunlarda yaratabilir.Devamı...

Ses Yalıtım Bandı

Ses Yalıtım Bandı

Ses Yalıtım Bandı ;Ses yalıtım bandı; Sünger izolasyon bant üretiminde, poliüretan, PVC, Polietilen, EPDM ve EVA gibi malzemeler kullanılmaktadır.Kullanım amaçlarına göre yapışkansız, tek taraflı veya çift taraflı yapışkanlı olabilir.Devamı...

Kauçuk Firexpan Sünger

Kauçuk Firexpan Sünger

Akustik Kauçuk Firexpan Sünger ses izolasyonu ve ses yalıtımı uygulaması için üretilmiş yüksek oranda ses yutum değerine sahip izolasyon malzemesidir. Yapılan ses izolasyonu uygulamalarında duvar veya tavan gibi yüzeylerde kullanılarak ses geçiş kaybı sağlar.Devamı...

Akustik Piramit Sünger

Akustik Piramit Sünger

Akustik piramit sünger poliüretan ham maddeden üretilen akustik ses yalıtımında yankı ve ekoyu engellemek için kullanılan yanmaz özellikli akustik ses yalıtım süngeridir.Devamı...

Akustik Ahşap Pan

Akustik Ahşap Pan

Heraklit levhaların sese karşı olan izolasyon yeteneği yüksektir. Çok narin bir malzeme olmadığından uygulama esnasında ses ve yankı kontrolü için de ideal bir malzemedir. Buhardan ve nemden etkilenmeyen bir özelliğe sahiptirler.Devamı...

Tekno Touch Sünger

KADİFE TEKNO TOUCH SÜNGER

Akustik ortamlarda renk ve model seçeneklerinde sınırlı kalmadan yankı ve ses sağlamak istiyorsanız kullanabileceğiniz en iyi malzeme kadife kaplı tekno touch süngerlerdir. Devamı.
Akustik Paravan

Akustik Paravan

Akustik paravanlar dekoratif özelliği ile dikkat çeken ses yalıtım paravanlarından olmakta ve bölme duvar mantığıyla ses yalıtımı sağlamaktadır. Ofislerde ve diğer çalışma alanlarında farklı bir görünüme neden olmayan ve aynı dekorda üretilebilen akustik paravanlar mekan içerisindeki yankıyı önleyerek aslında akustik ses düzenini sağlamaktadır. Devamı...

Akustik Baffle

AKUSTİK BAFFLE TAVAN PANELİ

Baffle, özel cam yünü yapısı sayesinde, işletme içerisinde çalışan makinelerin çıkarmış olduğu yüksek gürültüyü emerek, işletmenin daha sağlıklı bir çalışma ortamına kavuşmasını sağlar.Devamı.
Kumaş Kaplı Akustik Panel

Kumas Kaplı Paneller

Kumaş kaplı akustik panel duvar ve tavanda kullanılarak ortam içerisinde oluşan rahatsızlık verici yankıyı önlemektedir. Farklı boyut kalınlık ve renge sahip olması sayesinde her akustik ortamda kullanılabilir özelliğe sahiptir.Devamı...
Akustik Asma Panel

SARKIK DİKEY VE YATAY TAVAN SÜNGERİ

Tavanda ses yalıtım malzemesi kullanmak ve bu malzemenin hem akustiği hemde sesi düzenlemesini istiyorsanız kullanabileceğiniz bir diğer malzeme sarkık biçimde duran melamin ham maddeli flok kaplı modeli de olan dikey ve yatay köpüktür.Devamı...
MASA SEPERATÖRÜ - MASA SEPERASYON PANELİ - AKUSTİK PANEL

OFİS MASA BÖLÜCÜ SEPERATÖR

Masa seperatörü diğer adıyla seperasyon paneli ofis, çalışma odası, çağrı merkezi vb. konuşma sesinin ve yankının bol olduğu ortamlarda kullanılan akustik panel çeşididir. Farklı ebat, kalınlık ve renge sahip olması sayesinde mekana ve masaya uyum sağlanabilmektedir.Devamı.

AKUSTİK SES YALITIMI KONULARI

Makina Odası Ses İzolasyonu   Stüdyo odası ses yalıtımı
Soğutma Odası Ses İzolasyonu   müzik odası ses yalıtımı
Araçlarda Ses İzolasyonu     reji odası Akustik ses yalıtımı
Tekne Motor Ses İzolasyonu   toplantı odası ses yalıtımı
Kazan Dairesi Ses İzolasyonu    ofis odası ses yalıtımı
Yatlarda ses izolasyonu     sinema salonu ses yalıtımı
İki Duvar Arası ses izolasyonu    çağrı merkezi ses yalıtımı
Chiller Soğutma Odası ses yalıtımı    home sinema ses yalıtımı
Zemin Titreşim yalıtımı    konferans salonu Akustik ses yalıtımı
duvar ve tavan ses izolasyonu   bateri odası ses yalıtımı
jeneratör dairesi ses izolasyonu    tiyatro salonu ses yalıtımı
kabin kaset ses izolasyonu    ses kayıt odası ses yalıtımı
soğutma kulesi ses izolasyonu    çağrı merkezi ses yalıtımı
fabrika ses izolasyonu     Keman Odası Akustik Ses Yalıtımı
kompresör Odası ses Yalıtımı    Hidrofor Kabini ses izolasyonu
Asansör dairesi ses yalıtımı   binalarda ses yalıtımı Uygulaması 
hidrofor Dairesi ses İzolasyonu   makine dairesi ses yalıtımı
server data center ses yalıtımı   atış poligonu ses izolasyonu
klima ses izolasyonu   kompresör dairesi ses izolasyonu

SIK SORULAN SES İZOLASYON SORULARI

Komşu duvardan gelen sesleri nasıl önleyebilirim ?
Üst kattan gelen seslerin kesilmesi için ne yapılabilir ?  
Okulda ses kirliliği nasıl önlenir ?
Çocuk koşuşturması gürültü sesleri nasıl engellenir ?
Ses yalıtımında hangi ürünler kullanılmaktadır ?
Ses yalıtım malzemesi ses yalıtımında neler kullanılır ?
Evlerde ses yalıtımı nasıl yapılır ?
Zeminde oluşan titreşimi nasıl önleyebilirim ?
Müzik odasında hangi ses yalıtım malzemesini kullanmalıyız ?
Komşu yan dairenin gürültüsünü engellemek için nasıl bir önlem almalıyım?
Yapı elemanlarının ağır olması daha iyi bir ses yalıtımı sağlar mı ?
Gürültünün zararlı etkilerini azaltmak için nelere dikkat etmeliyiz?
Strafor ile ses yalıtımı sağlayabilir miyim ?
Ses izolasyonu her ortamda uygulanabilen teknik bir çalışma mıdır ?
Ses izolasyonu ve ses yalıtımı fiyatları nelerdir ?
Ses Izolasyonu Nedir Ve Ses Izolasyonu Uygulaması Nerede Yapılır?
Alt kata giden ses hangi malzemeler ile engelllenir ?
Akustik ses yalıtımı sağlamak için hangi malzemeler kullanılır ?
Ses geçişlerini engellemek için iyi malzeme hangisidir ?

Hizmet Verdiğimiz Yerler

Yurt Dışı İhracat Yapmaktayız, Sünger İhracatı , Yapıştırıcı İhracatı , Akustik Malzeme İhracatı , Irak , İran, Gürcistan, Türkmenistan, Azerbeycan, Libya, Arabia, Yemen, Tüm Ortadoğu Asya (Asia) Ve Avrupa (Europe) Ülkeleri İstanbul Anadolu Yakası Akustik Sünger Bayii - Avrupa Yakası - Ankara - Bursa - İzmir - Antalya - Sivas - Adana - Yalova - Konya - Kayseri - Çanakkale - Hatay - Urfa - Gaziantep - Malatya - Erzincan - Trabzon - Denizli - Karabük - Fethiye - Bodrum - Kıbrıs, Lefkoşa - Almanya - Fransa 

Ses Yalıtım Süngeri - Ses İzolasyonu - Ses Yalıtım Süngeri Ses İzolasyonu - Basotect Sünger - Ses Yalıtımı - Ses Yalıtım Ses Yalıtım Süngeri - piramit sünger - Ses Yalıtımı - Akustik Yanmaz Sünger