Ses Yalıtım Alanları

Ses İzolasyonu   whatsapp telefon0544 523 26 25 ses yalıtımı telefon0216 693 15 25

Ses Yalıtımı ve Ses Yalıtım Uygulamaları

Ses yalıtımı sesin olumsuz etkilerini en aza indirmek amacıyla yapılan izolasyon türüdür. En üst düzeyde yapılan uygulamalar sonucu daha huzurlu ortamlar sağlanmaktadır. Sesin ortamdaki yayılmasını kontrol altına almak ses yalıtımındaki en önemli amaçtır. Ses bir ortamda yayılırken önüne bir engel çıktığı zaman, diğer fiziksel olaylar gibi davranır. Yani sesin bir bölümü çarparak geri yansır. Bir bölümü önünde bulunan engel tarafından yutulur. 

Bir ortamda meydana gelen sesin bir bölümü duvara diğer kalan kısmı ise eşyalara çarpmasıyla ses yutumu sağlamaktadır.

İnsanlar üzerinde sinirlilik, uyku ve dolaşım sistemi bozukluğu, vücut salgılarında anormallik, hamilelerde erken doğum ve düşük gibi sorunları tetikleyen, kalıcı olarak işitme kayıplarına yol açan gürültüye karşı, ses yalıtımının yapılması gerekiyor. Ses yalıtımı yapılması gereken noktalar üst düzey ses yalıtım süngerleriyle donaltıması gerekmektedir. Başta konutlar olmak üzere, okul, hastane, yurt, otel ve iş yerlerini gürültünün zararlı etkilerinden korunmasını sağlamak için duvar, döşeme, çatı, kapı, pencere ve tesisat elemanlarında yalıtım önemli rol oynuyor.

İnsanları rahatsız eden gürültülü ses, eko ve titreşimlerden kurtulmanın en kolay yöntemi ses yalıtımı uygulamasıdır.

 

RADYO ODASI AKUSTİK SES YALITIM SÜNGERİ İLE SES YALITIM UYGULAMALASI

 

Radyo odasında meydana gelen ses problemleri ortamda rahatsızlık hissi verebilir .Bu nedenle akustik uygulamalar bu gibi ortamda kolaylıkla etkili çözüm sunacak şekilde yapılabilmektedir.

Bu sorunların çözümüne ilişkin akustik paneller ve akustik süngerler tercih edilebilir. Ayrıca ses proseslerinin doğru bir şekilde ayarlanması da ses yalıtımı için önemli bir etmendir. Radyo odası ses yalıtımı hizmeti veren profesyonel firmalar, odalardaki ses kayıt cihazlarını, varsa monitörleri ve diğer ekipmanları inceleyerek akustik düzenin sağlanması için farklı uygulamalar yapabilir

 

OFİS ODASI AKUSTİK SES YALITIM SÜNGERİ İLE SES YALITIM UYGULAMALASI

Gürültünün dikkat dağıtması nedeniyle iş sağlığı ve psikolojisini etkilediği bilinmektedir. İşini kaliteli bir şekilde yapmak isteyen kişilerin iş alanlarında uygun ortamın sağlanması önemli olacaktır. Ofis ses yalıtımı yaparak istenmeyen gürültünün dışarıda kalması sağlanabilir. Ses emici ve ses yutucusüngerler ile ortamdaki ses akustiğini düzenleyebilir ayrıca dekoratif bir görünüm kazandırabilirsiniz.

 

ÇAĞRI MERKEZİ AKUSTİK MASA SEPERATÖRÜ İLE SES YALITIM UYGULAMALASI

Çağrı Merkezi Ses Yalıtımı yapılırken tercih edilecek malzeme tekno süngeri ses yalıtım uygulaması olmalıdır. Müşteri odaklı çalışma yapan çağrı merkezlerinde yapılan ses yalıtımın kaliteli olması hem çalışanı hem de telefonda görüşme yapan müşteriyi oldukça rahatlatacaktır. Aksi durumlar göz önüne alındığında çağrı merkezi binasının içerisinde bulunan kişilerin sesleri birbirine karışarak işlerinde aksaklık olmasına neden olacaktır.

 

EV SİNEMA SALONU AKUSTİK SES YALITIM SÜNGERİ İLE SES YALITIM UYGULAMALASI

 

Sinema salonunu evinize taşımak ve bu keyfi sürerken çevreye rahatsızlık vermemek amacıyla evinizde sinema salonu ses yalıtımı yaptırmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Aksa akustik olarak evinizde detaylı bir ses yalıtımı istiyor ve mekanın akustiğini düzenlemek istiyorsanız kaliteli ses yalıtım malzemeleri kullanıyoruz.

 

TOPLANTI ODASI AKUSTİK KUMAŞ PANEL İLE SES YALITIM UYGULAMALASI

 

Firma sahipleri şirketlerinde görüşmelerini yaptıkları görüşmeleri gizlilik çerçevesinde yürütmekten yana olmaktadırlar. Bu gizliliği sağlayacak  olan toplantı odası ses yalıtımı sayesinde içeride konuşulanların dışarıya hiçbir şekilde çıkışının olmaması mümkün olacaktır. Yüksek kaliteli malzemeler kullanılarak yapılan ses yalıtım uygulamasında, dış dünyadan uzak bir toplantı salonu oluşabilecektir.

 

MÜZİK ODASI AKUSTİK SES YALITIM SÜNGERİ İLE SES YALITIM UYGULAMALASI

 

Müzik odaların akustik ortamın oluşturulması gereken mekanlar arasında yer almaktadır. Müzikle ilgilenen kişilerin müzik odası ses yalıtımı yapması oldukça ciddi bir durumdur. Müzik odaları için kullanılan ses yalıtım malzemeleri görünüm olarak da estetik içermelidir. Dekor bakımından uygun yalıtım malzemelerinin seçilmesi müzik odasının görüntüsünü olumlu yönde etkileyecektir. Akustik bir ortam yaratarak müzik odasında çalışan müzik aletlerinin seslerinin düzenli olarak odada yayılması için yalıtım yapılması gerekmektedir.

 

BATERİ ODASI AKUSTİK SES YALITIM SÜNGERİ İLE SES YALITIM UYGULAMASI

 

Stüdyo gibi kapalı ortamlarda gözlemlenen çınlama, yansıma, saçılma, yutulma gibi karmaşık ses olayları; stüdyodaki duvar, tavan, yer döşemeleri, kolonlar ve dekor malzemelerinin bulunmasından dolayı meydana gelmektedir. Bu ses olayları, akustik düzenleme yapılırken göz önünde bulundurulması gerekenlerin başında gelmektedir. Bu bağlamdaki akustik düzenleme ise akustik yalıtım konusu dâhilindedir.

 

STÜDYO ODASI AKUSTİK SES YALITIM SÜNGERİ İLE SES YALITIM UYGULAMALASI

 

Özet olarak akustiği iyi olan bir stüdyoda, kaynaktan çıkan sesi, bu sesin yansımasından elde edilen sesler kuvvetlendirir nitelikte olmaktadır. Belki de bu sayede orijinal sese gerçekçilik katılmış veya programa daha uygun ses verilmesi sağlanmış olunacaktır. Stüdyo akustiği düzenlenmediği takdirde yani akustik kötü ise bu yansımalar, sesi bozucu nitelik taşımaktadır. Bu şekilde konuşmada anlaşılırlık kaybolabilir, müzikte de özel bazı frekanslar baskınlaşabilir. Genel olarak dinleyici açısından gerçekçilik kaybolur

ANASAYFA

Ses Yalıtım Alanları

Akustik Uygulamalar

Akustik Sünger

Akustik Panel Kaplama

Ses Yalıtım Malzemeleri

Ses Akustik Gürültü Nedir ?

Hakkımızda

iletisim


Akustik Labirent Sünger

Akustik labirent sünger poliüretan ham maddeden üretilen akustik ses yalıtımında yankı ve ekoyu engellemek için kullanılan yanmaz özellikli akustik ses yalıtım süngeridir.Devamı...

Bariyerli Akustik Sünger

Bariyerli Akustik Sünger

İki yanmaz akustik sünger arasında yüksek ses kesme potansiyeline sahip ağır ses bariyeri kullanılarak bariyerli akustik sünger elde edilir. Bariyerli akustik süngerleri mekanik gürültülü ortamlarda kullanarak yüksek ses kesimi sağlarsınız.Devamı...


KADİFE TEKNO TOUCH SÜNGER

Akustik ortamlarda renk ve model seçeneklerinde sınırlı kalmadan yankı ve ses sağlamak istiyorsanız kullanabileceğiniz en iyi malzeme kadife kaplı tekno touch süngerlerdir. Devamı.
Basotect Melamin Sünger

Basotect Melamin Sünger

Basotect melamin sünger melamin ham maddeli hiçbir sağlık sorunu teşkil etmeyen beyaz, açık gri ve koyu gri renklere sahip farklı form yüzeyleriyle mekanda akustik ses yalıtım sağlayan akustik süngerdir.Devamı...


AKUSTİK BAFFLE TAVAN PANELİ

Baffle, özel cam yünü yapısı sayesinde, işletme içerisinde çalışan makinelerin çıkarmış olduğu yüksek gürültüyü emerek, işletmenin daha sağlıklı bir çalışma ortamına kavuşmasını sağlar.Devamı.

Kumas Kaplı Paneller

Kumaş kaplı akustik panel duvar ve tavanda kullanılarak ortam içerisinde oluşan rahatsızlık verici yankıyı önlemektedir. Farklı boyut kalınlık ve renge sahip olması sayesinde her akustik ortamda kullanılabilir özelliğe sahiptir.Devamı...

SARKIK DİKEY VE YATAY TAVAN SÜNGERİ

Tavanda ses yalıtım malzemesi kullanmak ve bu malzemenin hem akustiği hemde sesi düzenlemesini istiyorsanız kullanılabileceğiniz bir diğer malzeme sarkık biçimde duran melamin ham maddeli flok kaplı modeli de olan dikey ve yatay köpüktür.Devamı...

 

MASA SEPERATÖRÜ - MASA SEPERASYON PANELİ - AKUSTİK PANEL

OFİS MASA BÖLÜCÜ SEPERATÖR

Masa seperatörü diğer adıyla seperasyon paneli ofis, çalışma odası, çağrı merkezi vb. konuşma sesinin ve yankının bol olduğu ortamlarda kullanılan akustik panel çeşididir. Farklı ebat, kalınlık ve renge sahip olması sayesinde mekana ve masaya uyum sağlanabilmektedir.Devamı.

AKUSTİK SES YALITIMI KONULARI

Makina Odası Ses İzolasyonu   Stüdyo odası ses yalıtımı
Soğutma Odası Ses İzolasyonu   müzik odası ses yalıtımı
Araç Ses İzolasyonu     reji odası ses yalıtımı
Tekne Motor Ses İzolasyonu   toplantı odası ses yalıtımı
Kazan Dairesi Ses İzolasyonu    ofis odası ses yalıtımı
Yatlarda ses izolasyonu     sinema salonu ses yalıtımı
Duvar ses izolasyonu    çağrı merkezi ses yalıtımı
Chiller ses yalıtımı    home sinema ses yalıtımı
Zemin ses yalıtımı    konferans salonu ses yalıtımı
duvar ve tavan ses izolasyonu   bateri odası ses yalıtımı
jeneratör ses izolasyonu    tiyatro salonu ses yalıtımı
kabin kaset ses izolasyonu    ses kayıt odası ses yalıtımı
soğutma kulesi ses izolasyonu    çağrı merkezi ses yalıtımı
fabrika ses izolasyonu     Keman Odası Ses Yalıtımı
kompresör ses izolasyonu    Hidrofor ses izolasyonu
Asansör dairesi ses yalıtımı   bina ses yalıtımı
hidrofor ses yalıtımı   makine dairesi ses yalıtımı
server data center ses yalıtımı   atış poligonu ses izolasyonu
klima ses izolasyonu   kompresör dairesi ses izolasyonu

 

 

SIK SORULAN SES İZOLASYON SORULARI

Komşu duvardan gelen sesleri nasıl önleyebilirim ?
Üst kattan gelen seslerin kesilmesi için ne yapılabilir ?  
Okulda ses kirliliği nasıl önlenir ?
Çocuk koşuşturması gürültü sesleri nasıl engellenir ?
Ses yalıtımında hangi ürünler kullanılmaktadır ?
Ses yalıtım malzemesi ses yalıtımında neler kullanılır ?
Evlerde ses yalıtımı nasıl yapılır ?
Zeminde oluşan titreşimi nasıl önleyebilirim ?
Müzik odasında hangi ses yalıtım malzemesini kullanmalıyız ?
Komşu yan dairenin gürültüsünü engellemek için nasıl bir önlem almalıyım?
Yapı elemanlarının ağır olması daha iyi bir ses yalıtımı sağlar mı ?
Gürültünün zararlı etkilerini azaltmak için nelere dikkat etmeliyiz?
Strafor ile ses yalıtımı sağlayabilir miyim ?
Ses izolasyonu her ortamda uygulanabilen teknik bir çalışma mıdır ?
Ses izolasyonu ve ses yalıtımı fiyatları nelerdir ?
Ses Izolasyonu Nedir Ve Ses Izolasyonu Uygulaması Yapılan Alanlar Nerelerdir?

Hizmet Verdiğimiz Yerler

Yurt Dışı İhracat Yapmaktayız, Sünger İhracatı , Yapıştırıcı İhracatı , Akustik Malzeme İhracatı , ırak , iran, Gürcistan, Türkmenistan, Azerbeycan, Libya, Arabia, Yemen, Tüm Ortadoğu Asya (Asia) Ve Avrupa (Europe) Ülkeleri İstanbul Anadolu Yakası Akustik Sünger Bayii - Avrupa Yakası - Ankara - Bursa - İzmir - Antalya - Sivas - Adana - Yalova - Konya - Kayseri - Çanakkale - Hatay - Urfa - Gaziantep - Malatya - Erzincan - Trabzon - Denizli - Karabük - fethiye - bodrum - Kıbrıs, lefkoşe - Almanya - fransa 

Akustik Sünger - Ses Yalıtım Süngeri - Ses İzolasyonu - Ses Yalıtım Süngeri Ses İzolasyonu - Basotect Sünger - Ses Yalıtımı - Ses Yalıtım Ses Yalıtım Süngeri - piramit sünger - Ses Yalıtımı 

Akustik Yanmaz Sünger